XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wyrażamy ogromną wdzięczność i szacunek wobec wszystkich nauczycieli mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii oraz zachęcamy do modlitwy różańcowej w ich intencji.
 3. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Przywołujemy św. papieża Jana Pawła II i papieskie „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierające młodych ludzi z ubogich rodzin. 
 4. W środę Msza św. w Starym Żaganiu.
 5. W sobotę o godz. 12.30 przed Domem Katechetycznym organizujemy – jako wyraz wdzięczności – spotkanie przy grillu dla parafian, którzy na co dzień pomagają przy parafii. Zapraszamy również tych, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby zaangażować się w pomoc naszej wspólnocie.
 6. Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w niedzielnej Eucharystii.
 7. Dziękujemy za ofiary w ubiegłotygodniowej zbiórce do puszek na sfinansowanie remontu łazienek w domu katechetycznym.
 8. W przyszłą niedzielę wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. Brata Alberta w ramach akcji „Pola Nadziei” przeprowadzą kwestę na rzecz żarskiego hospicjum i będą rozprowadzali cebulki żonkili. Niech nasza wrażliwość będzie gestem pomocy dla cierpiących, aby pola nadziei rozkwitały w ludzkich sercach i rabatkach.
 9. Uwaga nadchodzą jesienne chłody, a u sąsiadów nadal trwa wojna. Ponownie włączamy się w zbiórkę darów dla Ukrainy. Na ul. Miodowej 23 (były ZGM) Urząd Miasta Żagań udostępnił magazyn. Od 6 października przez dwa tygodnie od godz. 13.30 do 16.30 będą dyżury wolontariuszy. Dla ludzi dotkniętych wojną potrzebne jest wszystko, ale najważniejsze są środki higieny, leki przeciwbólowe, ciepłe ubrania, zabawki dla dzieci, koce, śpiwory, materace. Wszelka pomoc jest mile widziana. Dziękujemy za wrażliwe serce i wszelką pomoc.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz każdy gest pomocy. Dziękujemy za troskę o kościół Paniom z Żywego Różańca.
 11. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p.: Zofia Tyrańska i Zbigniew Peksa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz