XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. W sobotę rocznica wyboru Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
 4. We czwartek 14 października przypada Dzień Edukacji. Wyrażamy wdzięczności wszystkim nauczycielom mieszkającym i pracującym na terenie naszej parafii oraz zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji pedagogów.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie Eucharystii o 12.15 – ze względu na planowane procesję i Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00. Na cmentarzu parafialnym po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja ze świecami. Tradycyjnie przygotowujemy się modlitewnie, nie zapominając o trosce o groby i cmentarz, czyli miejsce wiecznego spoczynku zmarłych. Od przyszłej niedzieli zostaną wyłożone karty wypominkowe.
 6. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów w sobotę o godz. 11.00. Dzieci zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz.12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.
 7. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (młodzież z VIII klasy) w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Zakończył się remont dachu nad prezbiterium i zakrystią, comiesięczna zbiórka na sfinansowanie prac w przyszłą niedzielę.
 9. Dzisiaj zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą najzdolniejszą młodzież z ubogich rodzin.
 10. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym serdeczne podziękowania za troskę o naszą świątynię i teren wokół kościoła.
 11. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Edward Garbień i Jan Idźkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz