XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W poniedziałek imieniny ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – prosimy o modlitwę w jego intencji.
 3. W czwartek o godz. 17.30 – ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w tej modlitwie. Zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.
 4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o ich groby. Z tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy cały rok dbają o czystość i porządek naszego cmentarza parafialnego. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg rytmu niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 12.15. Procesja i Msza św. na cmentarzu komunalnym – o godz. 14.00 – początek przy głównej bramie. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe będziemy celebrować po Mszy św. o godz. 18.00 w czasie procesji ze świecami na cmentarzu. Wkolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w Starym Żaganiu o 10.30 zostanie odprawiona na tamtejszym cmentarzu. W St. Żaganiu nie będzie Mszy św. w czwartek.
 5. W sobotę, 2 listopada, w liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00.
 6. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
 7. W tym tygodniu pierwsze – piątek i sobota miesiąca.
 8. Naszych chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy 8.11.’ w piątek (ks. proboszcz) oraz 9.11.’ w sobotę (ks. Dariusz i ks. Marek).
 9. Spotkanie Rady Parafialnej – 19.11.’ we wtorek po Mszy św. Wieczornej.
 10. Informujemy, że od 24 do 30 listopada – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa.
 11. W ostatnią Niedzielę odbyło się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii. W naszej wspólnocie w niedzielnej Mszy św. wzięło udział ponad 1200 parafian – czyli 20% naszej wspólnoty.
 12. W zakrystii można nabyć diecezjalne kalendarze na rok 2020 – zawierające zdjęcia naszego WSD w Paradyżu.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za troskę o kościół.
 14. Życzymy wszystkim bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.
 15. W intencji parafian, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności oraz za zmarłych w minionym tygodniu: śp.: Krystynę Buda, Jana Hubryja, Anastazję Marszewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz