XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj imieniny ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – prosimy o modlitwę w jego intencji.
 3. W środę o godz. 17.30 – ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w tej modlitwie. Zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.
 4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o ich groby. Z tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy cały rok dbają o czystość i porządek naszego cmentarza parafialnego. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg rytmu niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 12.15. Procesja i Msza św. na cmentarzu komunalnym – o godz. 14.00 – początek przy głównej bramie. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe będziemy celebrować po Mszy św. o godz. 00 w czasie procesji ze świecami na cmentarzu. W kolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w Starym Żaganiu o 10.30 zostanie odprawiona na tamtejszym cmentarzu.
 5. W piątek, 2 listopada, w liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 9.00 oraz 18.00.
 6. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
 7. W tym tygodniu pierwsze – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30.
 8. Tradycyjnie w pierwsze piątki pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 9. Naszych chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w piątek (ks. proboszcz) oraz w sobotę )ks. Jędrzej i ks. Dariusz).
 10. Spotkanie Rady Parafialnej – 13.11.’ we wtorek o godz. 00.
 11. Informujemy, że od 25 listopada do 01 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa.
 12. W ostatnią Niedzielę odbyło się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii. W naszej wspólnocie na 6500 tys. parafian w niedzielnej Mszy św. wzięło udział prawie 1300 osób – czyli 20% naszej wspólnoty.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za troskę o kościół. Na wymianę systemu grzewczego zebraliśmy 5 tys. zł., co razem stanowi już 30% potrzebnej sumy.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek dla chrześcijan w Pakistanie w ramach programu „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 15. Życzymy wszystkim bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.
 16. W intencji parafian, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności a zwłaszcza za śp. Mariana Wojakaskiego, który odszedł w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz