XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię w uroczystość rocznicy poświęcenia Kościoła Własnego.
 2. W wtorek o godz. 17.30 – ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy, i pełen zaangażowania udział w modlitwie. Świadomi mocy wiernej modlitwy – szczególnie  o pokój – zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.
 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych przypominająca o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o groby. Z tej okazji dziękujemy  serdecznie osobom, które przez cały rok dbają wielkodusznie z pieczołowitością o czystość i porządek na naszym cmentarzu parafialnym. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie Eucharystii o godz. 12.15 – ze względu na procesję i Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00. Procesja ze świecami i modlitwą za zmarłych na cmentarzu parafialnym odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Msza św. na cmentarzu w Starym Żaganiu o godz. 11.00.
 5. We środę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą w intencji  naszych parafian zmarłych w minionym roku. W geście wdzięczności i pamięci każdą osobę przypomnimy światłem zapalonej od Paschału świecy. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych.
 6. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, odwiedziny chorych.
 8. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 8.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 9. Po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii na krótkie spotkanie.
 10. Młodzież z klasy VIII zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dzisiaj po Mszy św. O godz. 18.00.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za udział w zbiórce na hospicjum im. Brata Alberta w Żarach , w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 12. W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej będą rozprowadzali kalendarze misyjne.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Serdeczne podziękowania za troskę o naszą świątynię, dekorację kwiatową, jeszcze raz z całego serca dziękujemy osobom pielęgnującym teren wokół kościoła i na cmentarzu.
 14. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli oraz bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Salomea Matczak i Halina Sikorską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz