XXXI Niedziela Zwykła – 01.11.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących przepisów.
  3. Na podstawie decyzji administracji państwowej cmentarz parafialny jest zamknięty od 31.10 do 02.11.
  4. Na terenie całej Polski obowiązują przepisy sanitarne dotyczące „Czerwonej Strefy”. W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 40 osób. Bp. diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
  5. Zakończyła się kwarantanna ks. Dariusza, wracamy do celebracji codziennej Mszy św. o godz. 7.00, oraz w kościołach filialnych. Ks. Marek nadal pozostaje w kwarantannie.
  6. Watykańska Penitencjaria Apostolska na polecenie papieża Franciszka, z powodu panującej epidemii koronawirusa, wydała dekret przedłużający okres uzyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące do 30 dni, czyli przez cały listopad możemy modlić się w intencji zmarłych. Nawiedzając kościół lub cmentarz należy odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych zostają odwołane, chyba, że na wyraźną prośbę chorych.
  8. Dziękujemy serdecznie, w tym wyjątkowo trudnym czasie, za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za dbałość o czystość i dekorację naszego kościoła.
  9. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Zator, Teresa Wyrzykowska, Genowefa Skrabacz, Franciszek Kozak i Stanisław Kondraciuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz