XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. We wtorek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na konferencję biblijną ks. Jędrzeja – o modlitwie „Ojcze nasz”.
 3. W piątek – święto Poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie – katedry biskupa Rzymu, papieża Franciszka.
 4. W Niedzielę 11 listopada w Święto Niepodległości – w 100 rocznicę odzyskania niepodległości – zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 12.15 z udziałem parafialnego chóru „Magnificat”. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze z Hufca Żagańskiego przedstawią dla dzieci „Krótką historię niepodległości Polski”. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na „Wieczór wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych”, przygotowanego przez młodzież.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej – 13.11.’ we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. 19 listopada w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
 7. W dniach 20 i 21 listopada wieczorem zapraszamy na dzień skupienia Wspólnotę Róż Różańcowych oraz wszystkich modlących się różańcem – program w gablocie.
 8. Informujemy, że od 25 listopada do 01 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa.
 9. W ostatni piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy.
 11. W tym tygodniu planujemy na odrestaurowanej wieży kościoła umieścić historyczną iglicę zakończoną krzyżem jerozolimskim – na wzór tej, która zwieńczała nasz kościół „Na Górce” przez ostatnie trzysta lat. Planujemy też w kolejnych dniach zdjęcie rusztowań i uzupełnienie kostki granitowej na drodze wokół kościoła.
 12. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krzysztof Małaszewski, Irena Augustyniak, Krzysztof Kisiel: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks.Jarosław Stoś – proboszcz