XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj ojca Piotra Furmana ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. O. Piotr rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2024, środki przeznaczone są na działalność misyjną Ojców Oblatów na całym świecie.
 3. Przypominamy, że wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30.
 4. We czwartek – święto Poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie – katedry biskupa Rzymu – papieża Franciszka.
 5. Od 10 do 12 listopada naszą parafię odwiedzi bp Adrian Put w ramach cyklicznej wizytacji kanonicznej. Zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 – ks. bp udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Po południu o godz. 13.30 zapraszamy parafian zaangażowanych w działalność grup parafialnych i wspierających codziennie wspólnotę na obiad z ks. bp. Adrianem w domu katechetycznym. W niedzielę 12.11 Ksiądz Biskup będzie głosił kazania podczas Mszy Świętych.
 6. 11 listopada, w sobotę – Święto Niepodległości. W 105. rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości – zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele klasztornym p.w. Wniebowzięcia NMP o godz. 9.00.
 7. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 8. W piątek 10 listopada nie będzie nabożeństwa wypominkowego.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii i liczne gesty życzliwości. Serdeczne podziękowania za troskę o naszą świątynię i teren wokół kościoła.
 10. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp.: Danuta Owedyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz