XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. W poniedziałek o godz. 17.30 – ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w modlitwie. Świadomi mocy wiernej modlitwy zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych przypominająca o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o groby. Z tej okazji dziękujemy  serdecznie osobom, które przez cały rok dbają z pieczołowitością o czystość i porządek na naszym cmentarzu parafialnym. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie Eucharystii o godz. 12.15 – ze względu na procesję i Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. Procesja ze świecami i modlitwą za zmarłych na cmentarzu parafialnym odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. 
 4. Msza św. na cmentarzu w Starym Żaganiu o godz. 11.00.
 5. We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00, o godz. 16.00 Msza św w Koloni Laski. O godz. 17.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na modlitwę w intencji parafian zmarłych w minionym roku.
 6. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, odwiedziny chorych.
 8. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 8.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 9. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Izraela.
 10. W przyszłą niedzielę po  Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii na spotkanie formacyjne.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Różom Różańcowym serdeczne podziękowania za troskę o naszą świątynię, dekorację kwiatową, dziękujemy również osobom pielęgnującym teren wokół kościoła i na cmentarzu.
 12. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli oraz bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.

ks. Marcin Siewruk – proboszcz