XXXI Niedziela Zwykła – 31.10.2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maską ochronną podczas celebracji liturgii.
 3. Dzisiaj o godz. 17.30 – ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w modlitwie. Zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.
 4. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych przypominająca o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o groby. Z tej okazji dziękujemy osobom, które przez cały rok dbają o czystość i porządek na naszym cmentarzu parafialnym. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie Eucharystii o godz. 12.15 – ze względu na procesję i Mszę św. na cmentarzu komunalnym o 13.00. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą w intencji parafian zmarłych w minionym roku, procesja ze świecami na cmentarzu parafialnym odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Msza św. na cmentarzu w Starym Żaganiu o godz. 11.00.
 6. We wtorek 2.11 wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00, o godz. 16.00 Msza św w Koloni Laski.
 7. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogądostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, odwiedziny chorych.
 9. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 8.30 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 10. Wolontariusze Żarskiego Hospicjum im. św. Brata Alberta w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” dziękują za wsparcie działalności hospicjum. Bóg zapłać.
 11. Dzisiaj po Mszy św. zastęp Zuchów prowadzi zbiórkę na grudniowy wyjazd do Zakopanego po Światełko Betlejemskie, które przekażą im skauci ze Słowacji. Prosimy o wsparcie naszych dzielnych Zuchów, obecnych podczas uroczystości w naszej parafii.
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Różom Różańcowym serdeczne podziękowania za troskę o naszą świątynię, dziękujemy również osobom pielęgnującym teren wokół kościoła i na cmentarzu.
 13. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli oraz bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz