XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Przypominamy, że w kościele podczas sprawowanej liturgii wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa maską ochronną. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących przepisów.
  3. Na terenie całej Polski obowiązują przepisy sanitarne dotyczące „Czerwonej Strefy”. Na podstawie najnowszych obostrzeń w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 20 osób, natomiast w kościołach filialnych do 10 wiernych. Bp. diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił diecezjanom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Prosimy o modlitwę w domach i korzystanie z transmisji w tv, radiu, lub na platformach internetowych.
  4. W poniedziałek 9 listopada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Laterańskiej, Matki kościołów Miasta i Świata.
  5. We środę 11 listopada – Święto Niepodległości. W 102. rocznicę odzyskania niepodległości prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny.
  6. W piątek święto Pierwszych Męczenników z Międzyrzecza – patronów naszej diecezji.
  7. Na podstawie watykańskiego dekretu okres uzyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące został przedłużony do 30 dni, czyli przez cały listopad możemy modlić się w intencji zmarłych. Nawiedzając kościół lub cmentarz należy odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka. Nabożeństwa wypominkowe każdego dnia o godz. 17.30.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, oraz za każdy gest pomocy. Różom Różańcowym za troskę o nasz kościół.
  9. Życzymy wszystkim Parafianom dobrej i błogosławionej Niedzieli.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisława Bernad, Józef Buczkowski, Jolanta Jastrzębska. Irena Chodorowska, Ryszard Polewski, Piotr Marszewski, Roman Aleniewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Marcin Siewruk – proboszcz