XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Chcielibyśmy poinformować wszystkich wiernych, że ks. proboszcz Jarosław Stoś po ponad czterech latach posługi w naszej parafii od stycznia 2020 r. podejmie służbę Bogu w Ziemi Świętej wstępując do opactwa benedyktyńskiego w Jerozolimie i w Tabdze nad Jeziorem Galilejskim. W związku z tym – na własną prośbę – zakończy posługę proboszcza w naszej parafii 8 grudnia 2019 r. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Jarosława Stosia oraz o przyjęcie tej decyzji z wiarą i ufnością w Opatrzność Bożą.
 3. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek 21 listopada spotkanie Oazy Dorosłych po Mszy świętej wieczornej.
 5. W piątek – z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego – chór „Magnificat” zaprasza na Mszę św. o godz.18.00.
 6. Również w piątek Ruch Światło-Życie z naszej parafii zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Celebracji Słowa Bożego, która odbędzie się po Mszy świętej wieczornej. Tematem rozważań i modlitwy będzie osoba Ducha Świętego.
 7. W przyszłą Niedzielę – zakończenie roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Ofiara z tej Niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty seminaryjnej.
 8. W przyszła niedzielę spotkanie do bierzmowania grupy starszej (kl. 8). Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 18:00.
 9. Od 24.11.’ do 30.11.’ – odbędzie się w naszej parafii cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Program – w gablocie.
 10. 30 listopada, w sobotę zapraszamy dzieci do Domu Katechetycznego o godz. 10.00 na warsztaty przygotowywania świątecznych kartek i ozdób Bożonarodzeniowych.
 11. Dekanalne przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 roku życia – rozpocznie się w naszej parafii 7 grudnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 12. Dzisiaj w ramach akcji „Pola Nadziei” wolontariusze będą zbierać do puszek ofiarę na pomoc dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Darczyńcy otrzymają cebulki żonkili, które są symbolem nadziei cierpiących i chorych.
 13. Od dzisiaj można wesprzeć dzieło koronacji Matki Bożej Paradyskiej – Patronki naszego Seminarium Duchownego, Przyjaciół Paradyża i powołań kapłańskich – poprzez złożenie ofiar przeznaczonych na ufundowanie koron dla paradyskiego obrazu. Cegiełki w tej intencji rozprowadzane są w zakrystii, gdzie także można nabyć diecezjalne kalendarze na rok 2020 – zawierające zdjęcia WSD w Paradyżu.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii.
 15. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności; ś.p. Ewa Kozak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz