Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Jutro – św. Szczepana pierwszego męczennika – porządek Mszy św. jak w Niedzielę oraz obrzęd poświęcenie wody na czas kolędowy. Taca – na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W środę święto – Jana Ewangelisty. W czasie Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

 

 1. W czwartek święto Młodzianków męczenników. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 błogosławieństwo dzieci.

 

 1. Spotkania opłatkowe: w środę – chór „Magnificat; w czwartek – Wspólnota Domowego Kościoła, szafarze Komunii Świętej, Krąg Biblijny, Poradnictwo Rodzinne oraz Apostolstwo Dusz Czyścowych; w piątek – Wspólnota Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża, Wspólnota Krwi Chrystusa i Caritas. Rada Parafialna – 6 stycznia. Wszystkie spotkania odbywać się będą po Mszach św. wieczornych. Liderów poszczególnych grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tych spotkań.

 

 1. W Niedzielę święto Świętej Rodziny – patronalne święto Rodzin Katolickich. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwa małżonków.

 

 1. W Niedzielę w ostatnim dniu roku o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne z podsumowaniem minionego roku oraz uroczysta Msza św. Nie będzie Mszy św o godz. 18.00.

 

 1. W poniedziałek, w pierwszy dzień Nowego Roku – uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Na Msze św. zapraszamy wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. Wizytę duszpasterską – „kolędę” zaczniemy 2 stycznia 2018 r. Plan kolędy zamieszczony będzie w gablocie i na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku początek kolędy o godz. 15.30, w sobotę o godz. 11.00, a w niedzielę i w uroczystości o godz. 15.00. Chcielibyśmy odwiedzić wszystkie te rodziny i osoby samotne, które pragną błogosławieństwa i odwiedzin swoich duszpasterzy. Dlatego prosimy o wspólną troskę w przygotowanie i przebieg tych spotkań.

 

 1. W okresie „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna w soboty od godz. 09.00 do 10.30.

 

 1. W czasie „kolędy” nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w kościołach filialnych.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu naszej świątyni i kościołów filialnych do świąt Bożego Narodzenia przez ich posprzątanie, dekoracje bożonarodzeniowe, przywiezienie choinek, wystrój kwiatami oraz liturgiczną oprawę.

 

 1. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom pokoju i radości Bożego Narodzenia.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz