V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę przez cały miniony tydzień w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 1. W przyszłą Niedzielę 1 maja – przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej każdego dnia o godz. 17.30.
 1. We wtorek 3 maja zapraszamy na uroczystość odpustu z okazji Matki Bożej Królowej Polski do Starego Żagania, gdzie Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po wspólnej modlitwie i procesji mieszkańcy zapraszają serdecznie na poczęstunek.
 1. Rocznicę I Komunii św. w kościele parafialnym będziemy obchodzić 22 maja na Mszy św. o godz. 11.00, w Koloni Laski 8 maja o godz. 14.00 oraz w Starym Żaganiu 19 czerwca o godz. 10.30.
 1. W czwartek 26 maja – uroczystość Bożego Ciała będziemy wspólnie przeżywać z Parafią Garnizonową, idąc w procesji eucharystycznej z naszego kościoła do Parafii Wojskowej.
 1. Chcielibyśmy już dzisiaj zaprosić wszystkich parafian na uroczystość odpustową kościoła parafialnego, którą będziemy obchodzić w Niedzielę – 5 czerwca. Mszy św. o godz. 12.15 przewodniczyć będzie ks. prałat Eugeniusz Jankiewicz. Po Eucharystii, zgodnie z charyzmatem naszego kościoła pw. Nawiedzenia NMP, pragniemy spotkać się na placu przed Domem Katechetycznym, gdzie będzie przygotowany poczęstunek oraz występy chóru „Magnificat”, zespołów „Jodełki”, „Lutnia” oraz scholi. Chcielibyśmy z tej okazji zachęcić do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Najciekawsze miejsce naszej parafii” oraz w konkursie plastycznym – technika dowolna – pt.: „Kościół na Górce”. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii do 29 maja. Wszystkie prace będziemy chcieli przed odpustem pokazać w kościele. W trakcie odpustu przeprowadzimy także licytację, której celem będzie pomoc w wymianie okien w Domu Katechetycznym. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w organizacji odpustu zapraszamy do współpracy. Zwłaszcza prosimy o kontakt osoby, które mogłyby coś ugotować lub upiec.
 1. W najbliższą sobotę chcemy rozpocząć oczyszczanie rynien na kościele, które są całkowicie zarośnięte i w złym stanie technicznym, przez co nie spełniają swej funkcji odprowadzania wody.
 1. Dzisiejsza ofiara do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Ukrainy.
 1. Pragniemy także poinformować, że ofiara do puszek zbierana w Nd Miłosierdzia, a przeznaczona na działalność Diec. Caritas, wyniosła 874 zł. Także dzieci w naszej parafii podjęły się tzw. „jałmużny wielkopostnej”, dzięki której udało się uzbierać 582,5 zł.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz naszej parafii oraz wszelką pomoc. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni.
 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Andrzej Tatara i Mariusz Goncarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz