V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i za modlitwę w minionym tygodniu w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii.

 

 1. We wtorek 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Modlitwa Litanią Loretańską ku czci NMP codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwom towarzyszyć będzie lektura adhortacji papieża Franciszka „Cieszcie się i radujcie” – o powołaniu do świętości. W Kolonii Laski nabożeństwa w środy a w Starym Żaganiu w czwartki przed Msza św. o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji Trzeciego Maja – dzień modlitw za Ojczyznę. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem nowego obrazu Jezusa Miłosiernego o godz. 12.00 do Starego Żagania. Po Eucharystii mieszkańcy przygotowali poczęstunek. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. W Kolonii Laski – Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 16.00 – zamiast w środę.

 

 1. W pierwszy czwartek po Mszy św. spotkanie zelatorów Róż Różańcowych, Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30. Zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Naszych chorych odwiedzimy w piątek oraz w sobotę.

 

 1. W piątek ks. bp diecezjalny udziela wszystkim wiernym dyspensy od zachowania postu od pokarmów mięsnych.

 

 1. W Niedzielę grupa parafian – w intencji powołań kapłańskich – będzie uczestniczyła w pielgrzymce do Seminarium Duchownego w Paradyżu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30.

 

 1. We wtorek, 8 maja, spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zapraszamy młodzież, szczególnie w wieku licealnym, do wspólnego wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA. Więcej informacji oraz zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz wszelką pomoc w pracach pielęgnacyjnych zieleni przy kościele, na cmentarzu i przy plebanii. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego wypoczynku w majowy weekend.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: śp.: Tadeusz Tutak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz