V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Od dzisiaj, zgodnie z tradycją, przysłaniamy aż do Wielkiego Piątku, wszystkie krzyże w kościele. Jest to symbol żalu i pokuty, jakie trzeba podjąć w Wielkim Poście, aby na nowo ujrzeć Oblicze naszego Zbawiciela.

 

 1. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Drogę Krzyżową dla dorosłych odprawimy po Mszy św. wieczornej na cmentarzu parafialnym i zakończymy przy Bożym Grobie. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15.

 

 1. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w niedzielę 09.04 po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W Kolonii Laski – spotkanie Rady Kościoła po Mszy św. o godz. 16.30. W Starym Żaganiu – spotkanie Rady Kościoła w czwartek również po Mszy św. o godz. 16.30.

 

 1. W środę zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na spotkanie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo okolicznościowe o godz. 17.30.

 

 1. Naszych chorych odwiedzimy z Komunią św. przed świętami wielkanocnymi w Wielki Piątek.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., przynosząc ze sobą tradycyjną palmę – znak radości wobec przychodzącego do nas Jezusa. O godz. 19.00 rozpocznie się w kościele Wniebowzięcia NMP Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta i zakończy się przy naszym Grobie Pańskim.

 

 1. W minionym tygodniu w ramach modernizacji instalacji elektrycznej kościoła została poprawiona instalacja i wymieniona rozdzielnia elektryczna w zakrystii.

 

 1. Po każdej Mszy św. zespół Caritas w ministranckiej zakrystii rozprowadza świece na wielkanocny stół.

 

 1. Artykuły żywnościowe zebrane w sklepach Biedronka będą wydawane wszystkim potrzebującym w najbliższą środę od godz. 11.00.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

 1. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Tokarz i Irena Waleryszek. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz