V Niedziela Wielkiego Postu – 18.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku przysłaniamy krzyże w kościele. Jest to symbol żalu i pokuty, jakie trzeba podjąć w Wielkim Poście, aby na nowo ujrzeć Oblicze naszego Zbawiciela.

 

 1. W poniedziałek – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. odpustowa na Moczyniu o godz. 18.00. Tego dnia imieniny obchodzi ks. kanonik Józef Dratwa – długoletni proboszcz naszej parafii. Pamiętajmy o nim w życzliwej modlitwie.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej – konferencja biblijna ks. Jędrzeja o Dekalogu.

 

 1. W czwartek – spotkanie liturgiczne nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 17.15 poprowadzą nadzwyczajni szafarze Komunii św. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. W piątek w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Zielonej Góry wyruszą pielgrzymi do Kaplicy Bożego Grobu przy naszym kościele. Jeśli ktoś chciałby pomóc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów, którzy przybędą w sobotę rano – to prosimy o kontakt z Panią Zakrystianką.

 

 1. W sobotę zostaną ustanowieni nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. Wśród kandydatów jest nasz parafianin Mateusz Urbanowicz, który od Niedzieli Palmowej będzie tę posługę pełnił w naszej parafii. Z życzliwością przyjmijmy jego służbę.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. w najbliższą sobotę, 24.03, o godz. 19.00. Spotkanie dot. Grupy II: kl 3d, 3e, 3f.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., przynosząc ze sobą tradycyjną palmę – znak radości wobec przychodzącego do nas Jezusa. Na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie palm odbędzie się przed kościołem, a następnie uroczysta procesja.

 

 1. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która przejdzie historycznym szlakiem z Kościoła Wniebowzięcia NMP do Kalwarii Żagańskiej przy naszym kościele. Wzorem tradycji jerozolimskiej – przy XIII stacji odbędzie się obrzęd namaszczenia mirrą oraz posypania płatkami kwiatów zabytkowej figury „Jezusa na marach”, a następnie wniesienie figury do Grobu Pańskiego. Zakończymy błogosławieństwem i namaszczeniem wszystkich wiernych olejkiem nardowym z Ziemi Świętej.

 

 1. Po każdej Mszy św. zespół Caritas rozprowadza świece na wielkanocny stół.

 

 1. W marę możliwości ogrzewamy naszą świątynię. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz pokrycie kosztów remontu dachu Domu Katechetycznego – przez ofiarę do puszek w dzisiejszą Niedzielę.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Mieczysław Sapiński, Grażyna Sadłowska. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz