V Niedziela Zwykła – 04.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Jutro kończy swoją posługę w naszej wspólnocie diakon Marcin Krzyżanowski. Dziękujemy za jego obecność, modlitwę i ważną pomoc w pracy duszpasterskiej. Życzymy dobrego przygotowania do święceń prezbiteratu i zapraszamy na Mszę św. prymicyjną.

 

 1. W sobotę 10 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. z sakramentem namaszczenia, którą odprawimy o godz. 9.00 w intencji chorych naszej parafii. Po Mszy św. okazja do spotkania przy herbacie i ciastku.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30. A w czasie ferii zimowych tylko w czwartki od godz.16.00 do 17.30.

 

 1. W tym tygodniu Msze św. w środę w Kolonii Laski i w czwartek w St. Żaganiu.

 

 1. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych 860 zł, a na Dom Samotnej Matki w Żaganiu złożyliśmy ofiarę w wysokości 350 zł.

 

 1. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za czas „Kolędy”, którzy zaprosili nas do swoich domów – za wspólną  modlitwę, chwilę rozmowy i każdą ofiarę złożoną na potrzeby wspólnoty parafialnej. Jutro – 5 lutego – od godz. 15.30 istnieje możliwość duszpasterskiego spotkania z tymi, którzy dotychczas nie mogli przyjąć księdza. Prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się w naszej parafii do I Komunii i Spowiedzi św. z Grupy II (3d, 3e, 3f i szkoła pryw.) w przyszłą sobotę, 10 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Grupy Młodszej – 2 kl. gimnazjum w przyszłą niedzielę 11 lutego.

 

 1. W przyszłą Niedzielę z okazji Światowego Dnia Chorych – zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, za pomoc w uprzątnięciu choinek i za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz