VI Niedziela Wielkanocna 01.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię – wspominając św. Józefa Rzemieślnika – pragniemy pamiętać o wszystkich, którzy troszczą się o nas, podejmując trud pracy fizycznej i umysłowej.

 

 1. Od dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w nabożeństwach majowych – słowami Litanii Loretańskiej każdego dnia o 17.30. W czasie nabożeństw będziemy rozważać papieską bullę Misercordiae vultus. W Kolonii Laski nabożeństwa majowe w środy przed Msza św., w Starym Żaganiu w czwartki o godz. 16.00.

 

 1. We wtorek 3 maja – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji Trzeciego Maja – jest to dzień modlitw za Ojczyznę. Z racji odpustu zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 do Starego Żagania, gdzie po Eucharystii mieszkańcy przygotowali poczęstunek. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00; w Kolonii Laski o godz. 16.30. Msza św. odpustowa w Kościele Garnizonowym o godz. 11.30.

 

 1. W pierwszy czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie zelatorów Róż Różańcowych, Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca – przypada święto Apostołów Filipa i Jakuba – Eucharystię oraz modlitwę dziękczynną animować będzie wspólnota modlitewna z domu rekolekcyjnego w Kunicach-Żarach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.00. Przed nabożeństwem członkowie Rady Parafialnej będą zbierać do puszek ofiarę na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.

 

 1. Naszych chorych odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca (ks. proboszcz) oraz w sobotę (ks. Jędrzej i ks. Paweł).

 

 1. W pierwszą sobotę zapraszamy szczególnie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla dzieci przeżywających I Rocznicę Komunii św. oraz ich rodziców w sobotę 7 maja po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą Niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Msza św. z okazji I Rocznicy Komunii św. w Koloni Laski w Niedzielę o godz. 14.00.

 

 1. Msza św. dla kandydatów z grupy starszej (3 kl. Gim.) oraz rodziców z obrzędem poświęcenia i rozdania krzyży do bierzmowania – w Niedzielę 8 maja o 18.00. Po Mszy św. I próba liturgiczna do sakramentu.

 

 1. Pragniemy zaprosić do udziału w uroczystości odpustu parafialnego w Niedzielę – 5 czerwca. Po Mszy św. odpustowej o godz. 12.15. planujemy wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, gdzie będzie przygotowany poczęstunek oraz występy zespołów muzycznych. Zachęcamy z tej okazji do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Najciekawsze miejsce naszej parafii” oraz w konkursie plastycznym – technika dowolna – pt.: „Kościół na Górce”. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii do 29 maja. Wszystkie prace zostaną pokazane w kościele. W trakcie odpustu przeprowadzimy licytację, której celem będzie wymiana okien w domu katechetycznymi. Prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku – osobą koordynującą sprawy kulinarne jest pani zakrystianka Maria Jóźwik. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w organizacji odpustu prosimy o kontakt z księżmi, zakrystianami, panem organistą lub panem Romanem Borowskim.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz za naprawę drzwi i odmalowanie wejścia do Domu Katechetycznego i posprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Życzymy na cały majowy tydzień opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego.

 

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz