VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj w intencji powołań kapłańskich grupa parafian uczestniczy z ks. Proboszczem w pielgrzymce do Seminarium Duchownego w Paradyżu.

 

 1. We wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja pt.: „Modlitwa Ojcze Nasz” . Wyjątkowo w Domu Katechetycznym.

 

 1. W piątek o godz. 9.00 uroczysta Msza św. z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka z udziałem Żagańskiej Straży Pożarnej.

 

 1. Od piątku – podczas nabożeństw majowych – rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.

 

 1. W sobotę w Kolonii Laski o godz. 10.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św.

 

 1. W sobotę klerycy V roku WSD w Paradyżu przyjmą w Głogowie święcenia diakonatu.

 

 1. W Niedzielę uroczystość I Komunii św. w Kolonii Laski o godz. 12.00. Z tej racji nie będzie tam Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. W przyszłą Niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. 16 maja w święto Andrzeja Boboli Męczennika – swoje imieniny obchodzi ks. Jędrzej Polak. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. Zapraszamy młodzież, szczególnie w wieku licealnym, do wspólnego wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA. Więcej informacji oraz zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Uroczystość odpustu kościoła parafialnego planujemy w Niedzielę – 10 czerwca. Mszy św. o godz. 12.15 przewodniczyć będzie ks. neoprezbiter Marcin Krzyżanowski. W programie: dziecięcy teatrzyk, odpustowy poczęstunek oraz występy zespołów muzycznych. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Kaplica Bożego Grobu – okiem fotoreportera” oraz w konkursie plastycznym pt: „Jak wyglądał gościnny dom św. Elżbiety?” Podpisane prace składamy w zakrystii oraz u katechetów do 7 czerwca. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji odpustu zapraszamy do współpracy.

 

 1. W pierwszy piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz za posprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Życzymy na cały majowy tydzień opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp.: Andrzej Wawer. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz