VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W środę Popielec, który rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Jest to czas pogłębiania osobistej relacji z Bogiem. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30. W Starym Żaganiu i w Kolonii Laski o godz. 16.30. (Z tej racji nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu w czwartek). Przypominamy o obowiązującym w Środę Popielcową poście ścisłym dla wszystkich wiernych między 18 i 60 rokiem życia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc dla księży z Domu Emerytów w Zielonej Górze.

 

 1. W piątek zapraszamy na pierwsze wspólne dla wszystkich nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i 7 klas szkoły podstawowej rozpoczniemy 7 marca. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy 11 marca (10.03. – w kościołach filialnych) – poprowadzi je ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty dla bezdomnych ”Betlejem” z Jaworzna. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji oraz rekolekcjonistów.

 

 1. Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych czynna tylko w czwartki od godz. 16.00 do 17.30.

 

 1. Kurs przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP rozpocznie się 4 marca w Niedzielę – Mszą świętą o godz. 18.00. Kurs trwał będzie do soboty 10 marca – nauki codziennie o godz. 18.45 w kaplicy św. Anny.

 

 1. W tym tygodniu w Kolonii Laski zostało zainstalowane nowoczesne nagłośnienie kościoła firmy Rduch z Wrocławia. Koszt został sfinansowany ze środków miejscowej wspólnoty, kasy parafialnej oraz darczyńców prywatnych.

 

 1. Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Chorych – zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 

 1. W miarę możliwości uruchamiamy w kościele ogrzewanie. Jeśli ktoś mógłby, to prosimy o wsparcie na ten cel oraz na pokrycie kosztów remontu dachu Domu Katechetycznego – poprzez ofiarę w przyszłą Niedzielę do puszek.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Mirosław Okuniewicz, Jan Pękała, Edward Konopiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz