VII Niedziela Wielkanocna 08.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina o naszym powołaniu do życia wiecznego.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 14.00 obchodzimy I rocznicę Komunii św. dla dzieci z Kolonii Laski.

 

 1. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i Kościoła w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo wraz z sakramentem pojednania dla rodziców, świadków i młodzieży, która w najbliższy czwartek przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 – 60 osobowa grupa uczniów III klas gimnazjum otrzyma z rąk ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tym ważnym w naszej wspólnocie wydarzeniu. Rodzice kandydatów do bierzmowania – w darze ołtarza ufundowali dla naszej parafii białą kapę do sparowania nabożeństw eucharystycznych i maryjnch. Dziękujemy serdecznie za ten dar. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a Litanie Loretańską odśpiewamy wspólnie po Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. W czwartek tj. 12.05 Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W sobotę – w święto Macieja Ap. – w konkatedrze zielonogórskiej święcenia diakonatu kleryków V roku naszego WSD.

 

 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej, w wigilię Zesłania Ducha Świetego, zapraszamy na wspólne czuwanie poprzez modlitwę Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego zaczerpnięte z tradycji bizantyjskiej, które poprowadzi nasza młodzież oazowa.

 

 1. 16 maja w przyszły poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Jędrzej Polak. Zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30. W Kolonii Laski w środy o godz. 16.20, w Starym Żaganiu w czwartki także o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek 26 maja – uroczystość Bożego Ciała będziemy wspólnie przeżywać z Parafią Garnizonową, idąc po Mszy św. o godz. 11.00 w procesji eucharystycznej z naszego kościoła do Parafii Wojskowej.

 

 1. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu w Niedzielę 5 czerwca. Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznym i plastycznym – szczegóły na plakacie w gablocie. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w organizacji odpustu – pomagając np. w przygotowaniu posiłku lub ofiarowując coś na licytację – prosimy o kontakt z księżmi, zakrystianami, panem organistą lub p. Romanem Borowskim.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. W piątek na rzecz Domu Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 460 zł. Tydzień wcześniej na pomoc dla Ukrainy złożono do puszek nieco ponad 900 zł. Różom Różańcowym wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej j świątyni.

 

 1. W przyszłą Niedzielę ofiara z tacy przeznaczona będzie na organizację ŚDM w Krakowie.

 

 1. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Mieczysław Słodowy, Kazimiera Ziobro, Zygmunt Kalinowski oraz Iga Stolarczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz