VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina o naszym powołaniu do życia wiecznego.

 

 1. Dzisiaj w Kolonii Laski o godz. 12.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Z tej okazji rodzice ofiarowali kościołowi w Kolonii Laski lichtarz pod paschał.  Specjalna Msza św. dla tej grupy dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16.00.

 

 1. W poniedziałek – święto Macieja Apostoła – zapraszamy do modlitwy za Kościół Powszechny.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria.

 

 1. W środę – święto Andrzeja Boboli Męczennika, Patrona Polski – swoje imieniny obchodzi ks. Jędrzej Polak. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. W sobotę nabożeństwo majowe – wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.00. O godz. 17.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dla dzieci, które przyjmą sakrament Eucharystii w kościele parafialnym. Z tej racji sobotnia Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Msze św. z sakramentem I Komunii św. o godz. 10.00 i 12.30. Z tego powodu dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 16.00. O godz. 19.00 zapraszamy na wspólne czuwanie Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego, które poprowadzi młodzież. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich dzieci, które przyjmą sakrament Komunii św.

 

 1. 30 maja – w czwartek – uroczystość Bożego Ciała będziemy wspólnie przeżywać z Parafią Garnizonową, idąc po Mszy św. o godz. 11.00 w procesji eucharystycznej z naszego kościoła do Parafii Wojskowej.

 

 1. Zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu 2 czerwca na Spotkanie Młodych – Lednica. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu Nawiedzenia NMP w Niedzielę – 10 czerwca o godz. 12.15. Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznym pt.: „Boży Grób – okiem fotoreportera” i plastycznym pt: „Jak wyglądał gościnny dom św. Elżbiety?”. Prace prosimy składać w zakrystii oraz u katechetów do 7 czerwca. Wszystkie prace zostaną pokazane w kościele. Prosimy też o pomóc w organizacji odpustu – uczestnicząc np. w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarowując fanty na licytację, której celem będzie wymiana systemu grzewczego w kościele – prosimy o kontakt z księżmi, zakrystianką lub p. R. Borowskim

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Różom Różańcowym wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej j świątyni.

 

 1. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Wiesława Tyszecka i Katarzyna Nikodem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz