VII Niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie Pańskie) – 28.05.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię w dniu, w którym świętujemy uroczystość odpustu parafialnego. Pragniemy pamiętać dzisiaj o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosić o Boże błogosławieństwo dla każdego z nas. (Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 11.00, którą odprawi ks. T. Gierasimczyk oraz na wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, które rozpoczniemy ok. godz. 12.30. Dzięki wielkoduszności naszych parafian zapraszamy na wspólny obiad i występy scholi dziecięcej, zespołów „Jodełki” i „Lutnia” oraz tria akordeonowego „pod batutą” E. Bajona. Na posiłek przygotowano wojskową grochówkę, parafialne pierogi i inne żagańskie przysmaki. Zachęcamy zatem, by w domach nie szykować obiadu, tylko świętować wspólnie „Na Górce”.)

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

 

 1. W środę – święto patronalne kościoła parafialnego – Nawiedzenia NMP. Zapraszamy do modlitwy w intencji parafii podczas ostatniego nabożeństwa majowego.

 

 1. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30.

 

 1. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża i Krwi Chrystusa.

 

 1. W pierwszy piątek sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30. Przed nabożeństwem ofiara do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa o godz. 8.30.

 

 1. Naszych chorych odwiedzimy: proboszcz w piątek. Ks. Jędrzej i ks. Paweł – w drugą sobotę miesiąca.

 

 1. Z pt na sobotę młodzież gimnazjalna z ks. Jędrzejem i Pawłem, wyruszy na spotkanie modlitewne na polach Lednickich.

 

 1. W Niedzielę – Msza św. prymicyjna ks. Mariusza Wysakowskiego o godz. 12.15. Natomiast o godz. 16.30 zapraszamy z okazji Zesłania Ducha Świetego na modlitwę Akatystem – jest to nabożeństwo do Ducha Świętego zaczerpnięte z tradycji bizantyjskiej, które poprowadzi schola młodzieżowa.

 

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.

 

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – pulpit pod mszał na ołtarz.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za zaangażowanie wielu parafian w przygotowaniu odpustu. Zwłaszcza chcielibyśmy podziękować za dekoracje w kościele, za przygotowanie posiłku, upieczenie ciast, troskę o piękno terenu przed Domem Katechetycznym i całą logistykę organizacji odpustu. Różom Różańcowym dziękujemy za czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Halina Sabatowska, Stefania Gałczyńska, Teresa Luchowska i Danuta Skubera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz