VIII Niedziela Wielkanocna 15.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.

 

 1. W ostatni czwartek 60 osobowa grupa uczniów III klas gim. przyjęła Sakrament Bierzmowania. Cisząc się tym znakiem wiary wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez półtora roku gorliwie pomagali w przygotowaniu tego wydarzenia i uroczystej oprawy Mszy św.

 

 1. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła oraz imieniny ks. Jędrzeja Polaka. Zapraszamy tego dnia o godz. 18.00 do udziału we Mszy św. i do modlitwy w intencji Drogiego Solenizanta.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – prosimy o modlitwę w intencji wszystkich duszpasterzy Żagania i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii.

 

 1. W sobotę w gorzowskiej katedrze 4 diakonów ZG WSD przyjmie święcenia prezbiteratu.

 

 1. W przyszłą Niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii św.

 

 1. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30. W Kolonii Laski w środy o godz. 16.20, w Starym Żaganiu w czwartki także o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek 26 maja – uroczystość Bożego Ciała będziemy wspólnie przeżywać z Parafią Garnizonową. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz.: 00, 11.00 i 18.00. O godz. 10.30 rozpoczniemy adorację przed Najśw. Sakramentem i po Mszy św. koncelebrowanej przejdziemy w procesji eucharystycznej do Parafii Wojskowej. Prosimy o udekorowanie, jako znak naszej wiary, domów na trasie procesji. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 10.30, w Starym Żaganiu o godz. 8.30.

 

 1. Przypominamy o święcie parafialnym z okazji odpustu Nawiedzenia NMP w Nd – 5.06 o godz. 12.15. Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznym i plastycznym – szczegóły na plakacie w gablocie. Prosimy też o pomóc w organizacji odpustu – uczestnicząc np. w przygotowaniu i wydawaniu posiłku lub ofiarowując fanty na licytację, której celem będzie wymiana okien w Domu Katechetycznym.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na rzecz parafii. Różom Różańcowym wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni.

 

 1. Dzisiejsza ofiara z tacy przeznaczona jest na organizację ŚDM w Krakowie.

 

 1. Życzymy zwłaszcza dzisiaj darów Ducha Świętego i dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Józefa Owczarek, Halina Szymcza, Krystyna Kupczyk, Teresa Marszał. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz