VIII Niedziela zwykła 22.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię w uroczystość Trójcy Najświętszej, która umacnia naszą wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.

 

 1. Dzisiaj o godz. 11.00 uczniowie kl. III obchodzą Rocznicę I Komunii św. Rodzice dzieci z tej okazji ofiarowali parafii czerwoną kapę. Dziękujemy za ten dar i prosimy
  o modlitwę w intencji rodzin obchodzących dzisiejsze święto.

 

 1. Dzisiaj również spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 16.00.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania młodzież z 2 kl. gim. 29.05 (nd). Rozpoczynamy wspólną Mszą św. wieczorną.

 

 1. W czwartek 26 maja – uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać z Parafią Garnizonową. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz.: 7.00, 11.00 i 18.00. O godz. 10.30 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu i po Mszy św. z homilią ks. majora Władysława Jasicy przejdziemy w procesji eucharystycznej tradycyjną trasą do Parafii Woj. Prosimy o udekorowanie – jako znak naszej wiary – domów na trasie procesji. Msza św. z procesją w Kolonii Laski o godz. 10.30, w St. Żaganiu o godz. 08.30.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała.

 

 1. O dekorację ołtarzy na trasie procesji troszczą się wspólnoty parafialne, dlatego prosimy – w miarę możliwości – o wspomożenie ich kwiatami z naszych ogrodów działkowych. Kwiaty będzie można ofiarować w środę, w zakrystii po Mszy św.
  o godz. 9.00 i 18.00.

 

 1. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała z racji Oktawy zostaje udzielona dyspensa od piątkowego postu.

 

 1. W środę nie będzie Mszy św. w Kolonii Laski a w czwartek z racji uroczystości kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. Z okazji Oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udziału w nabożeństwach o godz. 17.30, które kończyć się będą procesją wokół naszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do składania w zakrystii prac fotograficznych i plastycznych z okazji konkursu odpustowego, którego rozstrzygnięcie i prezentacja nastąpi w Niedzielę – 5 czerwca. Dzieci ze szkoły mogą składać prace u pana katechety Tomasza. Zaangażowanie naszych parafian w organizację odpustu pozwala już dzisiaj zaprosić po Mszy św. o godz. 12.15 na bardzo urozmaicony poczęstunek obiadowy i ucztę muzyczną w wykonaniu parafialnych i lokalnych zespołów muzycznych. W czasie odpustowego świętowania przeprowadzimy licytację, której celem będzie wymiana okien w domu katechetycznym. Zapowiadamy nieliczne, ale ciekawe fanty.

 

 1. 18 czerwca w Międzyrzeczu będziemy przeżywać Diecezjalne obchody Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski z udziałem przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tej uroczystości zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem, zapisy w zakrystii, koszt 25 zł.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za wszelką pomoc okazywaną podczas organizowania w ostatnim czasie uroczystości kościelnych i parafialnych. Różom Różańcowym dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej i dobrej Niedzieli.

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz