VIII Niedziela Zwykła – 26.02.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W środę Popielec, który rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Jest to czas pogłębiania osobistej relacji z Bogiem. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 oraz 18.30, w Starym Żaganiu i w Kolonii Laski o 16.30. Przypominamy o obowiązującym w Środę Popielcową poście ścisłym dla wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc dla księży z Domu Emerytów w Zielonej Górze.

 

 1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w Kolonii Laski w środę o godz. 16.00, w Starym Żaganiu w czwartek o godz. 16.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej rozpoczniemy 21 marca. Rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Marcina Siewruka, redaktora z Gościa Niedzielnego, rozpoczniemy 25 marca. Prosimy już teraz o modlitwę w intencji rekolekcji oraz rekolekcjonistów.

 

 1. W I czwartku i I sobotę miesiąca – nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

 1. W piątek przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej tradycyjnie zbiórka do puszek na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w pierwszy piątek (ks. proboszcz) i w pierwszą sobotę (ks. Jędrzej i ks. Paweł).

 

 1. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

 

 1. W sobotę święto Kazimierza Królewicza – patrona Polski i Litwy.

 

 1. W kaplicy w Kolonii Laski rozpoczęliśmy wymianę krzeseł na bukowe ławki. W przyszłą Niedzielę planujemy zakończenie tych prac i poświęcenie nowych ławek. Dziękujemy całej miejscowej społeczności, Radzie Kościoła a zwłaszcza Państwu Elżbiecie i Leszkowi Napadło za ofiarność i zaangażowanie w tej sprawie.

 

 1. Dziękujemy za każdy gest pomocy w tym tygodniu na rzecz parafii, zwłaszcza za ofiary złożone do puszek na ogrzewanie kościoła – zebraliśmy 2300 zł. Dziękujemy także Różom Różańcowym za sobotnie sprzątanie.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionego i pełnego sił tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Krzysztof Stempniak, Jadwiga Kaczmarek, Stanisława Kruszona, Janina Nogal, Wiktoria Stybel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz