X Niedziela zwykła 05.06.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię w dniu, w którym świętujemy uroczystość odpustu parafialnego. Pragniemy pamiętać dzisiaj szczególnie o wszystkich mieszkańcach parafii, dziękując za naszą wspólnotę i prosić o Boże błogosławieństwo dla każdego z nas. (Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 12.15, którą odprawi ks. prałat E. Jankiewicz oraz na wspólne świętowanie przed Domem Katechetycznym, które rozpoczniemy około godz. 13.30. Dzięki wielkoduszności naszych parafian zapraszamy na wspólny obiad i występy scholi oazowej, zespołów „Jodełki” i „Lutnia” oraz tria akordeonowego „pod batutą” Pana E. Bajona. Na posiłek przygotowano odpustową grochówkę, parafialne pierogi i inne żagańskie przysmaki. Zachęcamy zatem, by w domach nie szykować obiadu, tylko świętować wspólnie „na górce”.)

 

 1. Dzisiaj nad ranem młodzież gimnazjalna, wraz z księżmi Jędrzejem i Pawłem, powrócili ze spotkania modlitewnego na Lednickich Polach.

 

 1. Na Mszy św. o godz. 11.00 czterech kandydatów zostanie ustanowionych ministrantami.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ codziennie – o godz. 17.30, w Kolonii Laski w środy przed Mszą św., w Starym Żaganiu w czwartki.

 

 1. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych oraz Pracowników Służby Zdrowia do Rokitna. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca członkowie Rady Parafialnej zbierali pieniądze na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Żaganiu. Bardzo dziękujemy.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i za bardzo duże zaangażowanie wielu parafian w przygotowaniu odpustu.

 

 1. Od dzisiaj korzystamy z nowego nagłośnienia w kościele, które zainstalowała i udzieliła trzyletniej gwarancji firma „Rduch” z Wrocławia. Poprzedni system nagłośnienia został poważnie i nieodwracalnie uszkodzony w czasie zeszłorocznej burzy. Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez bardzo dużej pomocy miasta, z burmistrzem Żagania Panem Danielem Marchewką na czele, za co serdecznie dziękujemy.

 

 1. W Niedzielę 18 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się Diecezjalne obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autokarem na tę uroczystość – zapisy w zakrystii.

 

 1. Dzisiejsza ofiara do puszek przeznaczona jest na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

 

 1. W przyszły tygodniu zbiórka do puszek na rzecz KUL-u i Instytutu Teologicznego w Zielonej Górze.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Leszek Szcześniak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz