XI Niedziela zwykła 12.06.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Tydzień temu obchodziliśmy uroczystość odpustu parafialnego. Dziękujemy wszystkim za udział w modlitwie i w spotkaniu. Nasze świętowanie nie byłoby możliwe bez pomocy wielu parafian. Chcielibyśmy podziękować Radzie Parafialnej z p. R. Borowskim na czele, chórowi „Magnificat” z p. E. Bajonem, zespołowi „Caritas” z p. B. Świrad, Różom Różańcowym, pani zakrystiance M. Jóźwiak, nadzwyczajnym szafarzom, scholii dziecięcej, paniom i panom, którzy zadbali o przygotowanie i wydawanie posiłków oraz wszystkim życzliwie pomagającym. Na wymianę okien w domu katechetycznym zebraliśmy prawie 6 tys. zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność, obecność i wszelką pomoc.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

 

 1. W czwartek z okazji rocznicy święceń biskupich pamiętajmy o naszym bpie Tadeuszu Lityńskim.

 

 1. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej.

 

 1. W sobotę 18 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się Diecezjalne obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Są jeszcze wolne miejsca na wspólny wyjazd autokarem na tę uroczystość – o godz. 7.30 z parkingu Tesco.

 

 1. W najbliższą Niedzielę w Starym Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać pierwszą Rocznicę Komunii św.

 

 1. W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz wychowawców do udziału we Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym: 23.06. w czwartek o godz. 14.30 – młodzież z III klas gimnazjum; 24.06. w piątek o godz. 8.00 – dzieci i młodzież z pozostałych klas gimnazjum i szkoły podstawowej. Dzieci ze szkoły w Kolonii Laski – 24.06. w piątek także o godz. 8.00 w miejscowej kaplicy. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania, którym będziemy służyć 23.06. w czwartek od godz. 17.30 oraz pół godziny przed każdą z Mszy św. dziękczynnych.

 

 1. Z racji uroczystości zakończenia roku szkolnego 06. w czwartek nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji, od 27.06, w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie w okresie wakacyjnym Mszy św. porannej o godz. 7.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorną. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele i w uroczystości.

 

 1. 06. w środę w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła swoje imieniny obchodzi ks. Paweł. Zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła. W tym tygodniu sprzątanie kościoła wyjątkowo w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Dzisiejsza ofiara do puszek przeznaczona jest na rzecz KUL-u i Instytutu Teologicznego w Zielonej Górze.

 

 1. Życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Franciszek Chowaniec i Józef Herniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz