XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Tydzień temu obchodziliśmy odpust parafialny. Dziękujemy za udział i za pomoc w organizacji tej uroczystości. Dziękujemy Radzie Parafialnej, chórowi z p. E. Bajonem, zespołowi „Caritas” z p. B. Świrad, Różom Różańcowym, p. zakrystiance M. Jóźwiak, szafarzom, scholi dziecięcej, paniom i panom, którzy zadbali o przygotowanie i wydawanie posiłków oraz wszystkim życzliwie pomagającym. Na wymianę systemu grzewczego w kościele zebraliśmy 5 tys. zł. Dziękujemy za ofiarność i obecność.

 

 1. Jutro Uroczystość MB Rokitniańskiej – patronki naszej Diecezji. Z tej okazji nasi parafianie biorą dzisiaj udział w pielgrzymce do Sanktuarium w Rokitnie.

 

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. W środę w Kolonii Laski po Mszy św. o godz. 17.00 – spotkanie Rady Kościoła.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej – konferencja biblijna ks. Jędrzeja.

 

 1. W związku z końcem roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli z naszych szkół do udziału we Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym w czwartek o godz. 18.00. Będzie to również zakończenie roku formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Młodzież z III klas gimnazjum zapraszamy tego samego dnia o godz. 14.30. Dzieci ze szkoły w Kolonii Laski zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 8.00 w miejscowej kaplicy. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania.

 

 1. Na koniec roku szkolnego pragniemy podziękować gronu nauczycielskiemu wraz z kierownictwem szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii, za życzliwą współpracę i troskę o wychowanie dzieci oraz młodzieży naszego miasta.

 

 1. Z racji uroczystości zakończenia roku szkolnego w czwartek nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu.

 

 1. W Niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji od 06’ w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele.

 

 1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jędrzejem. Karty zgłoszeniowe przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w I Biegu do Pustego Grobu.

 

 1. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.

 

 1. Życzymy dobrego wypoczynku dla wszystkich wyjeżdżających już w tym tygodniu.

 

 1. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. ks. Władysław Kulka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz