XII Niedziela zwykła 19.06.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj w Starym Żaganiu podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci wraz z rodzicami przeżywają Rocznicę I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tych rodzin.

 

 1. W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz wychowawców do udziału we Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym: 23.06. w czwartek o godz. 14.30 – młodzież z III klas gimnazjum; 24.06. w piątek o godz. 8.00 – dzieci i młodzież z pozostałych klas gimnazjum i szkoły podstawowej. Dzieci ze szkoły w Kolonii Laski – 24.06. w piątek także o godz. 8.00 w miejscowej kaplicy. Zachęcamy do skorzystania przed wakacjami z sakramentu pojednania, którym będziemy służyć 23.06. w czwartek od godz. 17.30 oraz pół godziny przed każdą z Mszy św. dziękczynnych.

 

 1. Pragniemy na koniec roku szkolnego podziękować gronu nauczycielskiemu wraz z kierownictwem szkół, znajdujących się na terenie naszej parafii za życzliwą współpracę i wszelkie gesty wspólnej troski o wychowanie i wykształcenie dzieci oraz młodzieży naszego miasta.

 

 1. Z powodu uroczystości zakończenia roku szkolnego 23.06. w czwartek nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu.

 

 1. W czwartek z okazji „Dnia Ojca” pamiętajmy w modlitwie i w serdecznych gestach o naszych ojcach.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z tej racji nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

 

 1. 06. w środę w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła swoje imieniny obchodzi ks. Paweł. Zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji, od 27.06, w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie w okresie wakacyjnym Mszy św. porannej o godz. 7.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorną. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele i w uroczystości.

 

 1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. W ostatnich dniach zostały wyczyszczone rynny na naszym kościele. Niestety prace te odsłoniły ich bardzo zły stan techniczny i konieczność podjęcia w najbliższej przyszłości próby ich wymiany.

 

 1. Trwają prace nad ponownym uruchomieniem w kościele systemu przeciwpożarowego i antywłamaniowego, który został uszkodzony parę lat temu.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszego kościoła.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego wypoczynku dla wszystkich wyjeżdżających już w tym tygodniu.

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz