XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Decyzją ks. bpa T. Lityńskiego – ks. Paweł Grzesiak, po 4 latach obecności w naszej wspólnocie, został przeniesiony do parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Żegnając ks. Pawła w Niedzielę 19 sierpnia będziemy mogli podziękować za Jego owocną posługę kapłańską w naszej parafii. W niedzielę 26 sierpnia powitamy nowego duszpasterza ks. neoprezbitera Dariusza Korolika, który pochodzi z Jasienia.

 

 1. W piątek uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, która przypomina o roli papieża w życiu Kościoła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji od 25.06. w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane tylko w niedziele.

 

 1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.

 

 1. Zakończony w piątek rok szkolny jest okazją, by raz jeszcze podziękować gronu nauczycielskiemu za życzliwą współpracę w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta. Jednocześnie życzymy na czas wakacji nauczycielom i uczniom dobrego wypoczynku.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jędrzejem. Karty zgłoszeniowe przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym I Biegu do Bożego Grobu.

 

 1. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe konstrukcji wieży kościelnej. Od pierwszej połowy lipca prace będą prowadzone również po zewnętrznej stronie wieży. Inwestycja ta możliwa jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Żagań, Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatowego.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku.

 

 1. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jadwiga Pogorzelec, Janina Cech i Bogdan Wikszta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz