XII Niedziela Zwykła – 25.06.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W czwartek uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, która przypomina o roli papieża w życiu Kościoła. Taca – tradycyjnie nazywana Świętopietrzem – odsyłana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. W czwartek obchodzi swoje imieniny ks. Paweł. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do modlitwy w intencji Solenizanta.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną w I sobotę odwiedzą: ks. Paweł i ks. Jędrzej.

 

 1. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa o godz. 8.30, nabożeństwo maryjne o godz. 17.30.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji – od jutra – w kościele parafialnym Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. będą odprawiane w niedziele i w uroczystości.

 

 1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.

 

 1. Zakończony w piątek rok szkolny jest okazją, by raz jeszcze podziękować gronu nauczycielskiemu za życzliwą współpracę w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta. Jednocześnie życzymy na czas wakacji nauczycielom i uczniom dobrego wypoczynku.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jędrzejem.

 

 1. W czasie wakacji, gdziekolwiek udamy się na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy też, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii i wszelkie gesty pomocy.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz