XIV Niedziela zwykła – 08.07.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W środę Kościół powszechny czci św. Benedykta – założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań zakonnych oraz rodziny krajów europejskich.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. są odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. W kościołach filialnych Msze św. są odprawiane w niedziele.

 

 1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne 19 lipca w czwartek po Mszy św. wieczornej. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów, którzy będą u nas nocowali z poniedziałku na wtorek, z 30 na 31 lipca.

 

 1. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym I Biegu do Bożego Grobu.

 

 1. W czasie wakacji, wyjeżdżając na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła. W pierwszy piątek zebrano na Dom Samotnej Matki 200 zł. Bardzo dziękujemy.

 

 1. Życzymy dobrej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających w tych dniach z urlopu.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Władysław Zawadzki i Marian Ruciński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz