XIV Niedziela zwykła – 09.07.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

  1. We wtorek Kościół powszechny czci św. Benedykta – założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań zakonnych oraz rodziny krajów europejskich.

 

  1. Przypominamy, że w czasie wakacji w kościele parafialnym Msze św. są odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. W kościołach filialnych Msze św. są odprawiane w niedziele i w uroczystości.

 

  1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00. Poradnictwo Rodzinne i Caritas w lipcu i sierpniu nie będą czynne.

 

  1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jędrzejem. Jednocześnie prosimy o pomoc w ugoszczeniu pielgrzymów, którzy będą u nas nocowali z 30 na 31 lipca.

 

  1. W czasie wakacji, gdziekolwiek udamy się na wypoczynek, pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskich postawach.

 

  1. W nawiązaniu do prośby zawartej w odczytanym dzisiaj liście pasterskim Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ratowanie spalonej Katedry w Gorzowie Wlkp.

 

  1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła. W pierwszy piątek zebrano na Dom Samotnej Matki ponad 300 zł. Bardzo dziękujemy.

 

  1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających w tych dniach z urlopu.

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz