XIX Niedziela zwykła – 12.08.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj świętujemy o godz. 14.00. w Kolonii Laski uroczystość odpustową św. Maksymiliana Marii Kolbe. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.

 

 1. W środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. W czasie każdej Eucharystii poświęcenie kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności za Boże dary przyrody. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30. Taca z tej uroczystości  przeznaczona jest na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 – święto św. Rocha – orędownika chorych oraz patrona dzieł miłosierdzia. Podczas Mszy św. poświęcimy obraz św. Rocha, który zostanie umieszczony w kaplicy bocznej, gdzie przez 300 lat czczona była jego gotycka figura. Przed Mszą św. dzieci przedstawią legendę o św. Rochu i zwierzętach. Po liturgii rozdanie tradycyjnych chlebków św. Rocha. Do uroczystości przygotowujemy się nowenną po każdej Mszy św. wieczornej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są obrazki św. Rocha.

 

 1. W czwartek też – dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta. Prośmy dla niego o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia.

 

 1. W związku ze zmianą parafii – 19 sierpnia w czasie Mszy św. w Kolonii Laski, Starym Żaganiu i o godz. 12.15 w kościele parafialnym – chcemy podziękować ks. P.  Grzesiakowi za 4 lata gorliwej posługi

 

 1. Caritas naszej Diecezji zaprasza do udziału w akcji pod hasłem „Z uśmiechem do szkoły”. Dlatego w Niedzielę – 19 sierpnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na wsparcie działalności parafialnej Świetlicy Caritas.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Trwają prace przy wieży kościoła oraz przy budowie nowej drogi wokół kościoła, co związane jest z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o wyrozumiałość.

 

 1. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jerzy Wakuluk i Ludwika Jabkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

     ks. Jarosław Stoś – proboszcz