XV Niedziela zwykła – 15.07.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

  1. W sobotę będziemy obchodzić święto św. Marii Magdaleny, która niosąc balsam do grobu była pierwszym świadek zmartwychwstania Chrystusa i otrzymała tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.00 przy kaplicy Grobu Bożego otrzymamy znak namaszczenia olejkiem nardowym. Informujemy też, że odnaleźliśmy barkową figurę Marii Magdaleny, która po renowacji w Warszawie zostanie umieszczona przy Grobie Pańskim.

 

  1. 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych zapraszamy po Mszy św. wieczornej na błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.

 

  1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Chętnych i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne 19 lipca w czwartek po Mszy św. wieczornej. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów, którzy będą u nas nocowali z poniedziałku na wtorek, z 30 na 31 lipca.

 

  1. 3 sierpnia – w piątek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu artystów – Katalonki – Clary Brunet Vila oraz Argentyńczyka Rogera Helou.

 

  1. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym I Biegu do Bożego Grobu.

 

  1. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć prace nad wymianą betonowej drogi wokół kościoła na granitową kostkę, co wiązać się będzie z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o wyrozumiałość. Inwestycja ta jest możliwa dzięki wielkoduszności jednego z naszych parafian.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za troskę o kościół.

 

  1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.

 

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Bogdan Juszczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz