XVI Niedziela zwykła – 16.07.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

  1. W sobotę – święto św. Marii Magdaleny, która niosąc balasam do grobu była pierwszym świadek zmartwychwstania Chrystusa i nosi tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Grobu Bożego otrzymamy znak namaszczenia olejkiem nardowym.

 

  1. 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych zapraszamy po Mszy św. wieczornej na błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.

 

  1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi, wraz z grupą z Żar i Jasienia, wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego w poniedziałek 31 lipca o 6.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jędrzejem. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów, którzy będą u nas nocowali z Niedzieli na poniedziałek, z 30 na 31 lipca.

 

  1. 4 sierpnia w piątek, w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert florenckiej muzyki renesansowej w wykonaniu artystów – izraelskiego  Dorna Schleifera i szwajcarskiego Koriny Marti.

 

  1. W czasie wakacji, gdziekolwiek udamy się na wypoczynek, pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy też, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie, obozy i zgrupowania, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 

  1. Kończymy prace na cmentarzu parafialnym przy budowie głównej części murku oporowego, który był zupełnie zniszczony. Inwestycja ta prowadzona jest ze środków parafialnych.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy oraz Różom Różańcowym za życzliwą troskę o kościół.

 

  1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.

 

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Wiesław Olinkiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz