W CZASIE WAKACJI KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA WE WTORKI I CZWARTKI OD GODZ. 16.00 DO 17.00

XVI Niedziela zwykła 17.07.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Pomimo wcześniejszych informacji o zmianie parafii ks. Jędrzeja, miło nam powiadomić, że pozostanie w naszej wspólnocie na jeszcze jeden rok.

 

 1. W piątek Kościół powszechny, decyzją pap. Franciszka, obchodzi po raz pierwszy w randze święta wspomnienie św. Marii Magdaleny, której tradycja nadała tytuł Apostołki Apostołów. Z tej okazji zachęcamy do modlitwy w intencji żeńskich powołań zakonnych z naszej parafii.

 

 1. W sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej – zakonnicy i patronki Europy. Tego dnia odbędą się w Świebodzinie pod figurą Chrystusa Króla od godz. 16.00 diecezjalne uroczystości ŚDM.

 

 1. 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.

 

 1. 26 lipca – we wtorek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu „Miraculis”.

 

 1. Prace związane z wymianą nawierzchni na placu przed kościołem potrwają jeszcze do połowy tygodnia, ale już dzisiaj możemy korzystać z głównego wejścia. Jednocześnie inwestycja ta odsłoniła potrzebę naprawy murku wokół placu, który został postawiony bez fundamentów oraz części betonowej drogi wokół kościoła, która zaczęła się zapadać i dlatego została wyłączona z ruchu. Prosimy o ostrożność i wyrozumiałość.

 

 1. Z powodów bezpieczeństwa zaistniała konieczność wymiany głównej skrzynki instalacji elektrycznej w kościele, przewodów doprowadzających do niej prąd oraz naprawy systemu odgromowego. Szacowany koszt tej inwestycji to 9 tys. zł. Na ten cel, jeśli ktoś mógłby, prosimy o wsparcie poprzez ofiarę składaną do puszek raz w miesiącu, rozpoczynając od przyszłej Niedzieli.

 

 1. W sierpniu, ze środków zebranych w czasie odpustu parafialnego, zaplanowana jest wymiana okien w Domu Katechetycznym.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, gesty pomocy oraz Różom za troskę o kościół.

 

 1. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz