XVI Niedziela zwykła – 22.07.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
  2. W środę 25 lipca – święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Dlatego zapraszamy po Mszy św. wieczornej na błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.
  3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego 31 lipca o 6.30. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów, którzy będą u nas nocowali z poniedziałku na wtorek, z 30 na 31 lipca.
  4. 03 sierpnia – w piątek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu artystów – Katalonki – Clary Brunet Vila oraz Argentyńczyka Rogera Helou.
  5. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym I Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4,4 km i przebiega przez ulice naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziny – w specjalnej kategorii biegu rodzinnego.
  6. Trwają prace przy remoncie wieży kościoła oraz przy wymianie betonowej drogi wokół kościoła na granitową kostkę, co związane jest z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o wyrozumiałość. Inwestycje te możliwe są dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Żagań, Starostwa Powiatowego oraz wielkoduszności jednego z naszych parafian.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy wokół kościoła, cmentarza i plebanii oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.
  8. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Olga Drozdek, Leszek Ziobro i Marianna Szawara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

                                                                                                                                                                                                                 ks. Jarosław Stoś – proboszcz