XVI Niedziela zwykła – 23.07.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

2. We wtorek 25 lipca – święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Dlatego zapraszamy po Mszy św. wieczornej na błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.

3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymi – wraz z grupą z Żar i Jasienia – wyruszą z kaplicy Grobu Pańskiego w poniedziałek 31 lipca o 6.30. Chętnych i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę po Mszy św. wieczornej. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów, którzy będą u nas nocowali z Niedzieli na poniedziałek, z 30 na 31 lipca.

4. 04 sierpnia – w piątek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert florenckiej muzyki renesansowej w wykonaniu artystów – izraelskiego Dorna Schleifera i szwajcarskiego Koriny Marti.

5. Informujemy z radością, że w Niedzielę 13 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. z udziałem ks. bpa T. Lityńskiego o godz. 14.00. W czasie uroczystości ks. bp diecezjalny poświęci nową ambonkę do przepowiadania Słowa Bożego oraz konsekruje nowy ołtarz eucharystyczny. Po Mszy św. mieszkańcy organizują świąteczny poczęstunek i wspólne spotkanie przy muzyce w szkolnej świetlicy.

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem są rozprowadzane cegiełki na odbudowę naszej gorzowskiej katedry.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii, wszelkie gesty pomocy wokół kościoła, cmentarza i plebanii oraz Różom Różańcowym za troskę o czystość kościoła.

8. Życzymy błogosławionej Niedzieli i udanego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz