1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

2. W poniedziałek 25 lipca przypada święto Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Dlatego zapraszamy po Mszy św. wieczornej na błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy szkole od strony ul. M. Konopnickiej.

3. We wtorek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu „Miraculis” z Poznania. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym muzycznym wydarzeniu.

4. Za tydzień rozpocznie się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek, uroczystości Maryjnych i narodowych rocznic. Zachęcamy, by był to czas nie tylko dobrego odpoczynku, ale również pogłębienia swojej więzi z Bogiem, z Ojczyzną oraz rodziną.

5. Informujemy z radością, że w Niedzielę 14 sierpnia, w dzień św. Maksymiliana Kolbe, w naszym kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa.

6. Zakończyliśmy prace związane z wymianą nawierzchni na placu przed kościołem. Chcielibyśmy bardzo podziękować jednemu z naszych parafian za wielkoduszne sfinansowanie tej poważnej inwestycji. W miarę możliwości będziemy chcieli jeszcze naprawić murek wokół placu oraz zainstalować poręcz przy podejściu do kościoła.

7. Z powodów bezpieczeństwa zaistniała konieczność wymiany głównej skrzynki instalacji elektrycznej w kościele, przewodów doprowadzających do niej prąd oraz naprawy systemu odgromowego. Na ten cel, jeśli ktoś mógłby, prosimy o wsparcie poprzez ofiarę składaną dzisiaj do puszek po Mszy św.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii, za każdy gest pomocy – wysprzątanie piwnicy pod domem katechetycznym, troskę o klomby, kwietniki i koszenie trawy. Różom Różańcowym dziękujemy za troskę o kościół.

9. Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego wypoczynku dla wszystkich korzystających z urlopu.

10.W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Irena Kozłowska, Andrzej Kubisiak, Zdzisław Matyszkiewicz oraz Longina Skóra. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz