XVII Niedziela zwykła – 29.07.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Jutro o godz. 17.00 dotrą do naszej parafii uczestnicy Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę z Jasienia i Żar. O godz. 19.00 – kolacja dla pielgrzymów, przygotowana przez parafian. O godz. 20.00 spotkanie modlitewne przy Bożym Grobie. Pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę we wtorek po Mszy św. o godz. o 6.30.
 3. Zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – przez odmówienie każdego dnia jednej dziesiątki różańca św. w intencji pielgrzymów. Modlitwa pielgrzyma wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
 4. Miesiąc sierpień – to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy sobie nawzajem, by był to czas odpoczynku, ale również pogłębienia więzi z Bogiem, z Ojczyzną oraz z rodziną.
 5. W środę – 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 6. W tym tygodniu przypadają – pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.30. W piątek pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć – Dom Samotnej Matki w Żaganiu.
 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (ks. proboszcz).
 8. W piątek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu artystów – Katalonki – Clary Brunet Vila oraz Argentyńczyka Rogera Helou.
 9. W Niedzielę 12 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.
 10. 16 sierpnia w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na patronalne święto św. Rocha. Podczas Mszy św. poświęcimy obraz św. Rocha, który zostanie umieszczony w kaplicy bocznej, gdzie przez 300 lat czczona była przez mieszkańców i pielgrzymów figura św. Rocha. Przed Mszą św. dzieci przedstawią legendę o św. Rochu i zwierzętach. Po liturgii rozdane tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzona zostanie nowenną, którą rozpoczniemy 7 sierpnia.
 11. Trwają prace przy remoncie wieży kościoła oraz przy wymianie betonowej drogi wokół kościoła na granitową kostkę, co związane jest z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o wyrozumiałość.
 12. Staraniem mieszkańców zakrystia kościoła w St. Żaganiu otrzymała nowe meble oraz odrestaurowano odnalezioną starą ambonę, która powróci na pierwotne miejsce.
 13. Dziękujemy za każdy gest troski o naszą wspólnotę, a Różom Różańcowym za posprzątanie świątyni.
 14. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom błogosławionego tygodnia.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności ś.p.: Józefa Zawodna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz