XVII Niedziela zwykła – 30.07.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

2. Dzisiaj około godz. 17.00 dotrą do naszej parafii uczestnicy Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę z Jasienia i Żar. O godz. 19.00 – wspólna kolacja dla pielgrzymów, przygotowana przez naszych parafian. O godz. 20.00 spotkanie modlitewne przy Bożym Grobie. Z naszej parafii pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę w poniedziałek po Mszy św. o godz. o 6.30.

3. Zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – np. przez odmówienie każdego dnia jednej tajemnicy różańca św. w intencji pielgrzymów z naszego miasta. Modlitwa pielgrzyma wyłożona przy wyjściu z kościoła.

4. Miesiąc sierpień – to czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Życzymy sobie nawzajem, by był to czas dobrego odpoczynku, ale również pogłębienia więzi z Bogiem, z Ojczyzną oraz z rodziną.

5. We wtorek – 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

6. We wtorek o godz. 19.00 – spotkanie Rady Kościoła w Kolonii Laski.

7. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W piątek pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć – Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

8. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (ks. proboszcz).

9. W piątek – w ramach cyklu koncertów „Przedsionek Raju” – odbędzie się o godz. 19.00 koncert florenckiej muzyki renesansowej w wykonaniu artystów – izraelskiego Dorna Schleifera i szwajcarskiego Koriny Marti.

10. Informujemy z radością, że w Niedzielę 13 sierpnia, w kościele w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. z udziałem ks. bpa T. Lityńskiego o godz. 14.00. W czasie uroczystości ks. bp diecezjalny poświęci nową ambonkę do przepowiadania Słowa Bożego oraz konsekruje nowy ołtarz eucharystyczny. Po Mszy św. mieszkańcy organizują świąteczny poczęstunek i wspólne spotkanie w szkolnej świetlicy.

11. Po każdej Mszy św. przed kościołem są rozprowadzane cegiełki na odbudowę naszej gorzowskiej katedry.

12. Dziękujemy za każdy gest troski o naszą wspólnotę, kościół, cmentarz i teren kościelny, a Różom Różańcowym za posprzątanie świątyni.

13. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom błogosławionego tygodnia.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ś.p.: Maria Choptowa, Danuta Bombała, Mirosław Morunowski, Bogusław Szydłowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz