XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, znanej jako Edyta Stein.

 

 1. W Niedzielę w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa św. Maksymiliana Kolbe. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 14.00. Po Mszy św. poczęstunek i wspólne spotkanie przed kościołem.

 

 1. W środę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. – wraz z poświęceniem kwiatów i ziół – jak w Niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.15. Przypominamy, że jest to dzień odpustu w „dużym kościele” z sumą o godz. 12.30 oraz w Sanktuarium Rokitniańskim. Taca z tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby najuboższych parafii w diecezji.

 

 1. 16 sierpnia w czwartek o godz. 18.00 – patronalne święto św. Rocha. Podczas Mszy św. poświęcimy obraz św. Rocha, który zostanie umieszczony w kaplicy bocznej, gdzie przez 300 lat czczona była figura św. Rocha. Przed Mszą św. dzieci przedstawią legendę o św. Rochu i zwierzętach. Po liturgii rozdane tradycyjnych chlebków św. Rocha. Uroczystość poprzedzimy nowenną od 7 sierpnia po każdej Mszy św. wieczornej. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła dostępne są obrazki św. Rocha.

 

 1. W związku ze zmianą parafii – 19 sierpnia w czasie Mszy św. w Kolonii Laski, Starym Żaganiu i o godz. 12.15 w kościele parafialnym – chcemy podziękować ks. P.  Grzesiakowi za 4 lata gorliwej posługi

 

 1. W piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 200 zł.

 

 1. Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó

 

 1. Trwają prace przy remoncie wieży kościoła oraz przy wymianie betonowej drogi na granitową kostkę, co związane jest z utrudnieniami – dlatego na czas remontu prosimy o wyrozumiałość.

 

 1. Dziękujemy za każdy gest pomocy w pracach pielęgnacyjnych wokół kościoła, cmentarza i plebanii, a szczególnie Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom dobrej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp.: Jadwigę Mierzwę, Mieczysława Sójkę, Krystynę Maruszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz