XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

2. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Polecajmy Bogu z wdzięcznością papieża Franciszka i wszystkich młodych ludzi, prosząc o bezpieczny powrót do domu, zwłaszcza dla młodzieży z księżmi Jędrzejem i Pawłem z naszej parafii.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek, uroczystości maryjnych i narodowych rocznic. Zachęcamy, by był to czas nie tylko dobrego odpoczynku, ale również pogłębienia swojej więzi z Bogiem, z Ojczyzną oraz rodziną.

4. W poniedziałek 1 sierpnia obchodzimy 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w tym zrywie patriotyzmu.

5. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W pierwsze piątki, w Roku Miłosierdzia, pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć – Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

6. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (ks. proboszcz).

7. W sobotę 06 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszej soboty o godz. 17.30 nabożeństwo maryjne.

8. Informujemy z radością, że w Niedzielę 14 sierpnia, w dzień św. Maksymiliana Kolbe, w kaplicy w Kolonii Laski przypada uroczystość odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. z procesją eucharystyczną o godz. 14.00. Po Mszy św. mieszkańcy tradycyjnie organizują świąteczny poczęstunek i wspólne spotkanie przy muzyce.

9. Chcielibyśmy bardzo podziękować jednemu z naszych parafian za naprawę murku wokół placu przed kościołem oraz usunięcie uszkodzonych płyt betonowych.

10. Pragniemy również podziękować wszystkim parafianom, którzy w ostatnią Niedzielę na wymianę instalacji elektrycznej w kaplicy chrzcielnej ofiarowali 3300 zł., co pokrywa aż 1/3 kosztów planowanej inwestycji.

11. W tym tygodniu ostatecznie został naprawiony system antywłamaniowy i przeciwpożarowy w kościele parafialnym.

12. Dziękujemy za każdy gest pomocy i troski o naszą wspólnotę, szczególnie Różom Różańcowym za wysprzątanie kościoła.

13. W intencji wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i życzliwie zatroskanych o naszą parafię odprawimy z wdzięcznością Mszę św. w Niedzielę 28 sierpnia o godz. 9.45.

14. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom błogosławionego tygodnia.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz