XX Niedziela zwykła – 19.08.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj pragniemy podziękować ks. Pawłowi Grzesiakowi za 4 lata gorliwej posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie i życzyć mocy Ducha Świętego na pracę w nowej parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

 

 1. W piątek obchodzimy święto Bartłomieja Apostoła.

 

 1. W Niedzielę – uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym kościele świadectwem wiary będzie dzielić się pochodząca z Żagania Lila Cochła – od dwudziestu lat misjonarka na Haiti. Niedzielna ofiara z tacy będzie przeznaczona na potrzeby misji Sióstr Miłosierdzia na Haiti.

 

 1. Od najbliższej Niedzieli posługę w naszej wspólnocie podejmie ks. neoprezbiter Dariusz Korolik pochodzący rodzinnie z Jasienia.

 

 1. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole – zwłaszcza pierwszoklasistów – zapraszamy 2 września w Niedzielę na Mszę św. w parafialnym kościele o godz. 11.00, podczas której poświęcimy – na znak opieki Bożej – tornistry. Poświęcenie tornistrów w Kolonii Laski w tę samą Niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Po wakacyjnej przerwie do tradycji Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 powrócimy od 9 września.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz wychowawców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 3 września – w poniedziałek – o godz. 8.00 do kościoła parafialnego oraz do kaplicy w Kolonii Laski także o godz. 8.00. Z racji uroczystości inauguracji roku szkolnego 3 września nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne w domu parafialnym od 5 do 11 września.

 

 1. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym I Biegu do Bożego Grobu. Trasa biegu liczy 4,4 km i przebiega przez ulice naszej parafii. Zachęcamy do udziału również rodziny – w specjalnej kategorii biegu rodzinnego.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. ofiara do puszek na potrzeby parafialnej świetlicy Caritas.

 

 1. W tym tygodniu kończymy budowę nowej drogi z granitowej kostki wokół kościoła. Bardzo dziękujemy jednej z rodzin naszej parafii, która wielkodusznie sfinansowała tę inwestycje oraz Urzędowi Miasta Żagań za bezpłatne przekazanie kostki granitowej.

 

 1. Dziękujemy za każdy gest pomocy, a Różom Różańcowym dziękujemy za dbałość o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: śp.: Sebastian Klimczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz