XXI Niedziela zwykła – 21.08.2016 r.
Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

2. W środę obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W piątek 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji w piątek w dzień uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole – zwłaszcza dzieci z I kl. szkoły podstawowej – zapraszamy w następną Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której zostaną poświęcone – na znak opieki Bożej – tornistry i przybory szkolne. Poświęcenie tornistrów w Kolonii Laski odbędzie w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Po wakacyjnej przerwie do tradycji Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 powrócimy od 11 września.

5. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz wychowawców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 01.09 w czwartek – o godz. 8.00 do naszego kościoła parafialnego oraz do kaplicy w Kolonii Laski także o godz. 8.00. Początek nowego roku szkolnego to ważny moment w życiu naszej społeczności, dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św., skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i do powierzenia Bogu naszych tegorocznych szkolnych trosk i pragnień. Prosimy rodziców, by zachęcili swe dzieci do udziału w tych modlitewnych spotkaniach. Z racji uroczystości inauguracji roku szkolnego 1 września nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

6. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj po każdej Mszy św., parafialny zespół Caritasu umożliwia złożenie ofiary do puszek na zakup przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci w naszej parafii. Już teraz dziękujemy za wsparcie.

7. Dziękujemy jednemu z naszych parafian za prace wykończeniowe przy nowych oknach na parterze w domu katechetycznym (pozostały jeszcze do zrobienia parapety), innym parafianom za gruntowne uporządkowanie skarpy od frontu Domu Katechetycznego oraz pomalowanie wszystkich krat w kościele, a pracownikom ZGM-u za prace pielęgnacyjne na cmentarzu.

8. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest pomocy i przypominamy, że w intencji życzliwie zatroskanych o naszą parafię odprawimy Mszę św. w Niedzielę 28 sierpnia o godz. 9.45.

9. Dziękujemy Różom Różańcowym za dbałość o czystość naszej świątyni.

10. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz