XXI Niedziela zwykła – 26.08.2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
 2. Witamy ks. neoprezbitera Dariusza Korolika, który od wczoraj rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii i prosimy dla niego o siły i moc Ducha Świętego.
 3. Dzisiaj dzieli się z nami świadectwem wiary pochodząca z Żagania s. Lila Cochła – od dwudziestu pięciu lat misjonarka na Haiti. Ofiara z tacy jest przeznaczona na potrzeby misji Sióstr Miłosierdzia na Haiti.
 4. W tym tygodniu – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństw maryjne – o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania z sakramentu pojednania z okazji początku roku szkolnego.
 5. Odwiedziny chorych – w sobotę (ks. Jędrzej i ks. Dariusz).
 6. 1 września – rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji pokoju i ofiary wojny.
 7. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole – zwłaszcza pierwszoklasistów – zapraszamy w Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której poświęcimy – na znak opieki Bożej – tornistry. Poświęcenie tornistrów w Kolonii Laski w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Po wakacyjnej przerwie – Msza św. dla dzieci o godz. 11.00 od 9 września.
 8. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz wychowawców na Mszę św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 3 września – w poniedziałek – o godz. 8.00 do kościoła parafialnego oraz w Kolonii Laski także o godz. 8.00. Z racji uroczystości inauguracji roku szkolnego 3 września nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne w domu parafialnym od 5 do 11 września w godz. od 18.00 do 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.
 10. Od poniedziałku – 3 września – wracamy do zwykłego porządku liturgicznego. W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św. (Poniedziałkowa adoracja – w ciszy z litanią do św. Rocha w intencji chorych. We wtorek – lektura Ewangelii św. Łukasza. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek – Litania do Krwi Chrystusa w intencji powołań zakonnych i kapłańskich. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia). W dni powszednie w Kolonii Laski Msza św. w środę,  w Starym Żaganiu w czwartek o godz. 16.00.
 11. Na parafialnej stronie internetowej można zgłaszać się do udziału w wrześniowym I Biegu do Bożego Grobu.
 12. Od 3 września wznawia działalność świetlica Caritas przy naszej parafii. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych od godz. 14.00 do 17.00.
 13. Zakończyliśmy budowę drogi z granitowej kostki wokół kościoła. Bardzo dziękujemy jednej z rodzin naszej parafii, która wielkodusznie sfinansowała tę inwestycje oraz Urzędowi Miasta Żagań za bezpłatne przekazanie kostki granitowej.
 14. Dziękujemy za pomoc na rzecz parafialnej świetlicy Caritas W Niedzielę zebraliśmy na ten cel 1000 zł.
 15. Dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o piękno naszej świątyni.
 16. Życzymy wszystkim na początek roku szkolnego darów Ducha Świętego.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: ś.p.Paulina Kulbacka, Eugeniusz Gimpel, Stanisław Urban. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

  ks. Jarosław Stoś – proboszcz