XXI Niedziela zwykła – 27.08.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W tym tygodniu – pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe – o godz. 17.30. W piątek od godz. 17.30 zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania z sakramentu pojednania z okazji początku roku szkolnego.

 

 1. Przypominamy, że w pierwsze piątki wspieramy przez ofiarę składaną do puszek Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Odwiedziny chorych – w piątek (ks. Jarosław) i w sobotę (ks. Jędrzej); ks. Paweł w przyszłą sobotę.

 

 1. W najbliższy wtorek – 29.08 – będzie nieczynna kancelaria parafialna

 

 1. 1 września – 78 rocz. wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji pokoju oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

 1. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole – zwłaszcza pierwszoklasistów – zapraszamy 3 września w Niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której poświęcimy – na znak opieki Bożej – tornistry. Poświęcenie tornistrów w Kolonii Laski w Niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Po wakacyjnej przerwie do tradycji Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 powrócimy od 10 września.

 

 1. Zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 4 września – w poniedziałek – o godz. 8.00; do kaplicy w Kolonii Laski także o godz. 8.00. Z racji uroczystości inauguracji roku szkolnego 4 września nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. Od piątku – 1 września – wracamy w kościele parafialnym oraz w kaplicach filialnych do przedwakacyjnego porządku liturgicznego. Oznacza to, że w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św. (Poniedziałkowa adoracja odbywa się w ciszy. We wtorek wsłuchujemy się w lekturę Ewangelii św. Mateusza.
  W środę modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek Litanią do Krwi Chrystusa modlimy się o powołania zakonne i kapłańskie. W piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia).
  W dni powszednie w Kolonii Laski Msza św. w środę, w Starym Żaganiu w czwartek o godz. 16.00.

 

 1. Od 4 września wznawia swoją działalność świetlica Caritas przy naszej parafii. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych od godz. 14.00 do 17.00.

 

 1. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne w domu parafialnym od 4 do 12 września w godz. od 18.00 do 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.

 

 1. Dziękujemy za pomoc w zgromadzeniu przyborów szkolnych dla dzieci. W Niedzielę zebraliśmy na ten cel 1800 zł. Informujemy, że przybory szkolne będą rozprowadzane w środę między 00 a 13.00 oraz w czwartek od 16.00 do 18.00 w pomieszczeniach Caritasu. Prosimy, by po odbiór przyborów zgłaszały się osoby dorosłe.

 

 1. W zakrystii rozprowadzane są cegiełki na odbudowę naszej gorzowskiej katedry

 

 1. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i ofiary złożone na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za troskę
  o piękno naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim na początek roku szkolnego darów Ducha Świętego.

ks Jarosław Stoś – proboszcz